Léčivé mandaly

Lenka a Pavel Losertovi

Žijeme v Humpolci. Již od roku 1989 se aktivněji zabýváme alternativní medicínou. První kontakt s alternativní medicínou byl prostřednictvím homeopatie, kdy lékařská věda selhala, nedokázala řešit určité problémy opakujících se angín a alergií. Začali jsme se jinak stravovat, tím se zjemnilo naše vnímání a cítění.

Začali jsme na sobě postupně pracovat a využívat kurzy, které se v té době nabízely (Reiki, Dornova metoda, psychografický kurz, shiatsu, su-jok, bachova květinová terapie, atd.) V neposlední řadě i astrologie. Pochopili jsme, že jedině prací na sobě je možné změnit okolí. V průběhu let jsme si vytvořili vlastní styl a začala dělba práce.

Pavel Losert vytváří texty, filozofii a Lenka Losertová ilustruje intuitivně mandaly. Tato spolupráce se tvoří mimosmyslovým vnímáním, kdy jedno podporuje druhé. Díky této spolupráci vzniklo několik druhů tarotových karet. Inspirací je nám lidské tělo i s jeho energetickými obaly. Uvědomujeme si, že veškeré informace o nás jsou v nás a nabízíme způsoby, jak se k těmto informacím dostat.

Číst celé

 

Lenka Losertová

K mandalám jsem se postupně propracovala po dokončení psychografického kurzu u paní Machkové. Nejprve jsem malovala tarotové obrázky, které sdělovaly symboly z našeho podvědomí. V průběhu času se malby začaly zakulacovat a z literatury jsem se dozvěděla, o mandalách a jejich pravém původu. Prostřednictvím těchto obrázků sděluji pocity ze svého podvědomí. Mohu se napojit i na podvědomí jiných lidí, zvířat, stromů, energetických míst a v neposlední řadě i podvědomí vyšších forem vědomí. To znamená předávat poselství jiných duchovních bytostí. Na toto téma pořádáme přednášky a kurzy.

Pavel Losert

Prostřednictvím masáže umožňuji zákazníkovi najít cestu k vlastní spokojenosti a pochopení sama sebe. Prostřednictvím masáže, kdy je možnost využít reflexní a akupresurní body, lze nahlédnout do vnitřního rozpoložení naší mysli. Při výkladu se snažím nepoužívat žádná cizí slova, ale naopak vše přirovnat k běžnému životu. Práce na sobě spočívá v tom, že si klient uvědomuje spojitost mezi svým myšlením a projevy těla. Většina masáží končí meditací. Klienti jsou mnohdy překvapeni, jakou moc mají jejich myšlenky a do jaké míry ovlivňují jejich podvědomí a pociťování. Uvědomuji si, že práce na sobě je zdlouhavá a změnit sám sebe je to nejtěžší, co může být. V tomto směru mohu nabídnout pomoc těm, kteří chtějí na sobě pracovat. Pomoc spočívá v takzvaném Znovunaladění na energetická místa vesmíru tak, jak jsme je prožívali jako děti. Tato technika umožňuje větší rozvoj podvědomého vnímání, energetické nabíjení sebe i druhých, poznání a prožívání energií. Nestačí však tyto schopnosti jen vlastnit, ale je nutno se s nimi naučit zacházet. Za tím účelem byla vyvinuta základní sada 9 mandal vyjadřující trojjednotu energie země a vesmíru.

Popis k mandale:  Jdi za štěstím

jdi za štěstímJsou situace v životě, kdy se na ostatní mračíme a někdy i sekáme, protože se situace nedohrávají podle naší představy. Po těchto stavech bychom vždy potřebovali nějaký čas na svou regeneraci. říkáme „Už mi došla trpělivost“, jinými slovy došla nám energie naší pohody a ztratili jsme nadhled a soudnost.

Praxe - Pohodlně se posadíme, položíme ruku na pupík a pozorujeme obrázek, pociťujeme teplo, které, postupně rozlévá po celém břiše. Na konci sedmiminutového působení se vzduchu pokloníme a poděkujeme. Ti citlivější mohou mít na konci meditace pocit vyslovit slova „ Prosím odpusť mi“ a uvědomují si, že svět ještě není dokonalý, ale už teď si můžeme vychutnávat pocit svobody a štěstí.