Léčivé mandaly

Vrchol pyramidy

31. 10. 2020 došlo k astrologickým změnám, které bychom neměli opomíjet. Mnoho nejasností vzniklo v roce 2012

Číst celé

(podle Mayského kalendáře se měl ukončit další astrologický cyklus), význam tohoto letopočtu byl však nesprávně pochopen. S odstupem let vnímáme tento rok s určitým nadhledem a můžeme porovnat změny chování lidí. Nedošlo ke konci světa, ale k jinému způsobu vnímání a myšlení. Tento problém můžeme přirovnat k pomyslné cestě na vrchol pyramidy. Například pyramidy v Mexiku mají na svém vrcholu plošinu, pyramidy v Gíze mají svůj vrchol z jiného materiálu, než je jejich základna. To symbolizuje astrologické ovlivnění vývoje naší doby. Cesta k plošině znázorňuje zrychlování tempa života a ohromný přísun informací. V roce 2012 jsme stanuli na této pomyslné plošině.

Naopak 31. 10. 2020 došlo k protnutí pomyslného vrcholu pyramidy a začíná tak nová etapa vývoje. Tyto okolnosti již mnohokrát proběhly a jsou dány oběhem slunce kolem středu naší galaxie. Datum 1. 11. 2020 se zapsalo jako nový počátek dalšího vesmírného cyklu. Z historického hlediska nám tedy naši dávní předkové zanechali stavby, které odolaly více než 2 000 let povětrnostním vlivům, aby vepsali do historie situace a události, které prožili. Připomínají nám, že změny, které probíhají, nejsou v hmotném světě vidět, ale probíhají uvnitř našich osobností. Jde tedy o proces od plošiny pyramidy k jejímu vrcholu.

Tři mandaly k tomuto významnému astrologickému přelomu představují:

Zbavit se starého a nepotřebného (30. 10. 2020)

Zastavit se a vnímat současnost (31. 10. 2020)

Začít tvořit znovu (1. 11. 2020)

První mandala s názvem Klid zbraním náleží k datu 30. 10. 2020. V tento den jsme mohli pocítit, že vidíme staré věci v novém světle. Že to, co se stalo, již nemůžeme změnit, můžeme se z toho pouze poučit a získat tak cenné zkušenosti a informace. Čemu teď budeme dávat pozornost se bude posilovat a rozvíjet. Všechny tyto dojmy můžeme docílit při meditaci s mandalou, aby docházelo k harmonizaci domněnek, pomluv, špatných vztahů a křivd. Poté se dostaví pocit úlevy, vnitřní harmonie, nezaujatost a zvyšuje se soustředěnost.

Druhá mandala s krásným jménem Láska andělů byla vytvořená k 9 hod. 31. 10. 2020. Znázorňuje, že pokud se zastavíme a zklidníme svou mysl a emoce, staneme se pro své okolí pouhými pozorovateli a staneme se vědomím. Napomůže nám rozpoznat špatné nebo zastaralé programy naší mysli. Mandala přináší klid, bezmyšlenkový stav mysli a pocit uvolnění.

Poslední mandala s názvem Vnitřní síla, namalovaná k datu 1. 11. 2020, nám napomáhá uvolnit vnitřní sílu v každém z nás. Postupně si položme níže uvedené otázky a vnitřně se jim věnujme asi jednu minutu.

Kdo jsem?

Jak se cítí mé tělo?

V čem jsem dobrý, co mě baví?

Kolik minut se denně směji?

Jaké mám výsledky z mé činnosti?

Takovýchto otázek si můžeme položit velmi mnoho, ale mnohdy se nad tak obyčejnými věcmi nepozastavujeme a nevyužíváme je plně pro svůj potenciál.

Mandala v nás harmonizuje naši zatrpklost, zaujatost a odkládání problémů na neurčito. Přináší odvahu, pozitivní náboj, tvůrčí nadšení a optimismus.

 

30.10.2020 31.10.2020 1.11.2020